Buy Dixie & Charli 12" Color LED Ring Light with 63" Floor Stand, Phone Holder and Wired Remote - DC-RLCF-12C in United States - Cartnear.com
Dixie & Charli 12" Color LED Ring Light with 63" Floor Stand, Phone Holder and Wired Remote - DC-RLCF-12C
Dixie & Charli
Dixie & Charli
Item Added to Cart
*Product availability is subject to suppliers inventory
SHIPPING ALL OVER UNITED STATES
100% MONEY BACK GUARANTEE
EASY 30 DAYSRETURNS & REFUNDS
24/7 CUSTOMER SUPPORT
TRUSTED AND SAFE WEBSITE
100% SECURE CHECKOUT
Dimensions (Overall): 71.5 Inches (H) x 19 Inches (W) x 3.5 Inches (D)
Weight: 2.29 Pounds
Battery: No Battery Used
•11 Playful RGB color flash modes to create the perfect mood
•6 Color modes: Red, Yellow, Green, Blue, Cyan, Pink
•Adjustable 63" floor stand (range in height is 15" to 63")
•Adjustable brightness: Powerful LEDs ranging from 3000-6000K
•3 White light modes: Warm, Cool, and Natural
•Universal phone holder fits screen sizes up to 7" (diagonal measurement)
•Ball head adapter allows ability to set specific light direction
•Powered by standard USB with wired remote for color control
Create, Dance, & Shine your brightest using this Dixie & Charli 12" Color LED Ring Light! This set comes complete with a 63" floor stand, phone holder, and wired remote control. The social media superstars created this collection because they know that the key to a viral post is picture-perfect lighting. This ring light will make you look and feel your best while capturing content.