Petmate
Petmate
Item Added to Cart
*Product availability is subject to suppliers inventory
SHIPPING ALL OVER UNITED STATES
100% MONEY BACK GUARANTEE
EASY 30 DAYSRETURNS & REFUNDS
24/7 CUSTOMER SUPPORT
TRUSTED AND SAFE WEBSITE
100% SECURE CHECKOUT
**********--PROFESSIONAL
SOUND CHIPSET 192kHz/24bit: This Condenser Microphone has been designed with professional sound chipset, which let the USB microphone hold high resolution sampling rate.
SAMPLING RATE: 192kHz/24bit!!! The smooth, flat frequency response of 30Hz-16kHz--Extended frequency response is excellent for singing, speech and Voice over, Performed perfectly in reproduces sound, high-quality mic ensure your exquisite sound reproduces on the internet*****--PLUG and
PLAY: The microphone has USB 2.0 data port which is easy to connect with your computer and Linux operation system, and no need extra driver software, and no need for an external sound card. Double shielding USB cable reduces interference. That makes it easy to sound good on a podcast, livestream, video call, or most any other kind of recording*****--16mm ELECTRET CONDENSER TRANSDUCER & MAGNET RING: With the 16mm electret condenser transducer, the USB microphone can give you a strong bass response. This professi