Buy Luxor Adjustable 60 inch Training Table STAND-NESTC-60 in United States - Cartnear.com
Luxor Adjustable 60 inch Training Table STAND-NESTC-60
Luxor
Luxor
Item Added to Cart
*Product availability is subject to suppliers inventory
SHIPPING ALL OVER UNITED STATES
100% MONEY BACK GUARANTEE
EASY 30 DAYSRETURNS & REFUNDS
24/7 CUSTOMER SUPPORT
TRUSTED AND SAFE WEBSITE
100% SECURE CHECKOUT
Dimensions (Overall): 22.99 inches (L), 44.99 inches (H) x 58.99 inches (W) x 22.99 inches (D)
Weight: 99.5 pounds
Assembly Details: Adult Assembly Required, Tools Not Provided
• Sold as 1 Pack.
• Table: 59 inch W x 23.6 inch D x 30 inch- 45.25 inch H. Tabletop: 59 inches W x 23.6 inch D x 0.17 inch H.
60inches Adjustable Flip Top Table with Crank Handle Meets ANSI/BIFMA standards. Versatile tables can be used in training, conferences, education, and business meetings. Crank handle offers an economical choice without compromising quality. Adjusts between 30 inches and 45.25 inches for seated and standing users. Table is lightweight and moves easily on four 3inches furniture casters (two locking brakes). Grommet holes route, network, and organize cables. Easy set-up and teardown with release latches under table. Multiple tables nest together for simple storage. Weight capacity of 150 lbs. Table: 59 inch W x 23.6 inch D x 30 inch- 45.25 inch H. Tabletop: 59 inches W x 23.6 inch D x 0.17 inch H. Meets ANSI/BIFMA standards. Versatile tables can be used in training, conferences, education, and business meetings. Crank handle offers an economical choice without compromising quality. Adjusts between 30 inches and 45.25 inches for seated and standing users. Table is lightweight and moves easily on four 3inches furniture casters (two locking brakes). Grommet holes route, network, and organize cables. Easy set-up and teardown with release latches under table. Multiple tables nest together for simple storage. Weight capacity of 150 lbs. Table: 59 inch W x 23.6 inch D x 30 inch- 45.25 inch H. Tabletop: 59 inches W x 23.6 inch D x 0.17 inch H. Sold as 1 Pack.